Visai nesvarbu, ar jūs esate profesionalus veisėjas, ar tiesiog svarstote apie galimybę turėti savo augintinės vadą ir parduoti/atiduoti šuniukus - jūsų pareiga yra užtikrinti, kad gimę šuniukai būtų fiziškai ir psichiškai sveiki. Jūsų pareiga taip pat yra ir garantuoti visiems būsimiems šuniukų savininkams, kad už sumokėtus jums pinigus jie įsigys visapusiškai sveiką augintinį.

Jei neatsakingai apsvarstysite šiuos klausimus, pagalvokite apie tai, ar esate pasiruošęs prisiimti atsakomybę, kai jūsų veisti ir į naujus namus iškeliavę šuniukai netrukus susirgs ar jiems paaugus pasireikš paveldimos genetinės ligos. Kaip elgsitės kai įsigyję jūsų išveistus šuniukus žmonės bus priversti spręsti problemas, atsiradusias kaip jūsų veiklos pasekmė? Ar būsite pasiruošę grąžinti pinigus? Ar apmokėsite jų veterinarines sąskaitas? Ar būsite pasiruošę priimti šuniukus atgal? Būtinai pagalvokite apie tai, jei planuojate veisti šuniukus!

Jei vis tik nusprendėte užsiimti veisimu, prieš tai rekomenduojame nuvežti šunį veterinarijos gydytojo apžiūrai, kraujo tyrimo ir galimų užkrečiamųjų, genetinių bei kitų ligų ištyrimui. Nepamirškite, kad gyvūnas turi būti vakcinuotas, reguliariai duodami vaistai nuo kirminų. Jei veterinarijos gydytojas pastebės kokių nors problemų, kurios gali turėti neigiamos įtakos šuniui ar šuniukams, veisimo nepradėkite. Nepamirškite, kad veterinarijos gydytojo apžiūra ir tyrimai turi būti daromi abiems būsimiems šuniukų tėvams.

Atminkite – nepaisant to, kad jūsų šuo jau keletą kartų turėjo sveikus šuniukus, jis gali turėti problemų, kurios iki šiol, dėl įvairių priežaščių, dar nepasireiškė. Todėl šuns veterinarinį patikrinimą ir tyrimus būtina atlikti prieš kiekvieną veisimą.

Jei planuojate ar jau užsiimate komerciniu šunų veisimu nepamirškite susipažinti su gyvūnų augintinių veisimą reglamentuojančiais teisės aktais ir gauti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) leidimą tokiai veiklai vykdyti. Norėdami gauti leidimą šunų veisimo veiklai turite kreiptis į savo gyvenamosios vietos teritorinį VMVT padalinį. 

Gimus jaunikliams jūs taip pat turėtumėte užsiimti jų socializacija - supažindinti juos su vaizdais ir garsais namų aplinkoje, kitais šeimos gyvūnais, jus aplankančiais naujais žmonėmis. Tai yra labai svarbus procesas, kurį jūs, kaip šuniukų veisėjas, privalote atlikti, siekdamas užtikrinti sveiką šuniukų elgseną ateityje.

Gyvūnų globos organizacijoms, kuriose gimsta šuniukai, taip pat svarbu užtikrinti, kad šuniukai pirmųjų savaičių metu gautų pakankamai socializacijos. Priešingu atveju jie bus nepasirengę gyvenimui žmonių kasdieninėje aplinkoje ir gali būti vėl grąžinti į prieglaudas. 

Šis skyrelis yra dar kūrimo stadijoje. Bet nepamirškite reguliariai čia užsukti ir susipažinti su vis naujai pateikiama informaciją ir patarimais planuojantiems veisti šuniukus. Sekti naujai atsirandančią informaciją galite prisijungę prie mūsų Facebook paskyroje „NoriuŠuns.lt“