Pataria:

 

Prieš išrinkdami savo augintiniui tinkamą mitybą būdą, būtinai turite žinoti, kad šunys turi specifinių poreikių, jų organizmai visiškai skiriasi nuo žmonių, tad tai, kas manote, jog tinka Jums, nebūtinai tinka šuniui. Gyvūnų mitybos specialistai išskiria šiuos pagrindinius skirtumus:

 • Žmogus turi 9000 skonio receptorių, o šuo 1700.
 • Žmogaus skrandžio PH yra 2-4 balai, šuns  skrandžio PH yra 1-2 balai.
 • Šunų virškinamasis traktas yra net kelis kart trumpesnis už žmogaus.
 • Taip pat skiriasi žmogaus bei šunų mitybos poreikiai (jiems reikia visai kitokio kiekio kalorijų, baltymų, angliavandenių bei kitų medžiagų).

 

Be skirtumų, verta žinoti ir tai, jog augantis šuniuko organizmas yra labai jautrūs ir imlus. Jauno šuniuko organizmui reikia daug daugiau kalorijų, maistinių medžiagų ir vitaminų, lyginant su suaugusiu šunimi. Mažylis daug juda, sunaudoja išties daug energijos, be to, jo kūnelis tik formuojasi ir auga. Priklausomai nuo šuns veislės, gali skirtis net ir jaunų šuniukų tarpusavio poreikiai, pvz. didelių veislių šunų brendimo laikotarpis yra ilgas, kai tuo tarpu mažų veislių šuniukai savo maksimalų svorį ir ūgį pasiekia labai greitai; mažų veislių šunų jautrioji vieta yra dantukai, virškinimasis traktas, kai tuo tarpu didelių veislių šunims dėl per sparčiai augančio svorio gali sutrikti kvėpimas, širdelės veikla, didelis krūvis tenka sąnariams.

 

Maisto pasirinkimas


Kaip matote, šunys ne tik iš esmės skiriasi nuo žmonių, bet ir tarpusavyje. Tad į ką reikėtų atsižvelgti renkantis ėdalą?

Mityba turi būti subalansuota. Namų sąlygomis tai padaryti yra gana sunku ir užima daug laiko. Pasirinkęsavo augintinį maitinti sausu arba konservuotu komerciniu ėdalu, jūs užtikrinate, jog augintinis gaus visavertį maistą su visomis jam reikiamomis maistinėmis medžiagomis. Šis mitybos tipas yra geras, nes:

 • Maistą lengva normuoti, transportuoti, jis ilgai negenda.
 • Kokybiškame ėdale yra absoliučiai visos reikalingos medžiagos, tad augintiniui nereikės papildomai duoti jokių papildų ar vitaminų.
 • Kokybiškas ėdalas būna labai maistingas, tad šuo jo suvalgo daug mažiau nei kitokio maisto, šiuo atveju galutinė šėrimo kaina per dieną nėra didelė, o nauda akivaizdi.
 • Konservai labai tinka šunims, kurie geria mažai vandens.
 • Toks maistas neapsunkina augintinio virškinamojo trakto, tad šuniukas bus energingas ir guvus.
 • Maitinant pagal nurodytas rekomendacijas, šuniukas nenutuks ir išmoks valgyti pagal grafiką.

Nepaisant komercinio ėdalo naudos, labai svarbu skaityti produkto etiketes, bei rinktis tokį maistą, kuriame nebūtų jokių dirbtinių dažiklių ir skonio stipriklių.Atminkite, kad nuo stalo duodamas maistas nėra subalansuotas ir nepatenkina nei šunų, nei kačių mitybos poreikių. Tad, jei norite, kad augintinio kailiukas spindėtų, dantys būtų tvirti, o sveikata - drūta it ridiko –sausas arba konservuotas ėdalas yra puikus pasirinkimas.

 

Kaip maitinti šuniuką išsirinkus maistą?


Jei jau nusprendė, kaip maitinsite augintinį, turėtumėte žinoti pagrindines maitinimo taisykles.  Yra keletas esminių šėrimo rekomendacijų, kurias turėtumėte žinoti dar prieš parsiveždami mažylį į namus. Štai jos:

 • Maitinkite keletą kartų mažomis porcijomis. Priklausomai nuo amžiaus, Jūsų šuniukas turi būti maitinamas ne daugiau kaip tris kartus  per dieną nustatytu laiku. Visada maitinkite iš to paties dubenėlio, padėto toje pačioje vietoje.
 • Neperšerkite. Vadovaukitės ant pakuotės nurodytomis rekomendacijomis. Neduokite maisto likučių, nes jie nepatenkina jokių šuniuko mitybos poreikių (tik smalsumą). Maitinamas likučiais šuo greičiau nutuks, turės sveikatos problemų ateityje.
 • Šuniukui visada turi būti įpilta vandens. Vandenį keiskite reguliariai, nes šuniukai mėgsta su juo žaisti.
 • Nemaišykite ėdalų. Gyvūnų mitybos specialistai vienareikšmiškai pataria pašarų geriau nemaišyti ir šerti tik vienu maistu. Paprastai vienoje išsirinkto ėdalo pakuotėje yra visos reikalingos maistinės medžiagos. Rekomenduojama pašarus maišyti tik pereinant nuo senojo prie naujojo pašaro, pirmą dieną duodant ¼ naujo pašaro ir ¾ senojo. Antrą dieną 2/4 naujo pašaro ir 2/4 senojo. Trečią dieną ¾ naujo pašaro ir ¼ senojo. Ketvirtą dieną duoti tik naują pašarą.