Paauglys – sparnų išskleidimas

 

Jūsų pagrindinių savaičių šuniuko socializacijos savaitės baigtos. Tačiau yra pora kitų vystymosi etapų, apie kuriuos jums reikia žinoti. Priešingu atveju jūs galite nustebti, kai jūsų mielas linksmas šuniukas staiga taps paaugliu.

Pirmasis svarbus laikotarpis prasideda tarp 4 ir 8 mėnesių ir gali trukti nuo kelių dienų iki kelių mėnesių. Pasivaikščiojimo metu šuniukas pradeda nuklysti šiek tiek toliau nuo jūsų – ir vietoj to, kad ateitų pas jus kviečiamas (kaip darydavo anksčiau), jis apsimeta, jog jūsų negirdi. Jį netgi gali būti sunku sugauti, šuo gali bėgti nuo jūsų, vytis kitus šunis, džiaugtis praeiviais, tačiau visiškai ignoruoti savo šeimininką, t.y. jus.

Jei tai tampa problema, venkite šuniuką paleisti nuo pavadėlio. Geriau laikyti jį prisegtą prie ilgo pavadėlio, kuris vilktųsi už jo (ne automatinio pavadėlio, kuris nesuteikia jums pakankamos kontrolės ir netinkamai naudojamas gali sukelti traumų). Taip jis vis dar galės gauti daug patirties laisvai bendraudamas su kitais šunimis, bet tuo pačiu jūs galėsite sutrukdyti jo demonstruojamą ignoravimą, kai šauksite jį. Dažniausiai šis etapas netrunka ilgai!

Būkite atsargūs su ilgu pavadėliu, kad nesusižalotumėte plaštakų, jei jūsų šuniukas bandys bėgti, ar neužkliudytumėte žmonių. Užminkite pavadį koja, o ne griebkite rankomis. Pasirinkite platesnį, minkštesnį pavadėlį, kurį bus patogiau laikyti.

Kaskart, kai šuniukas sugrįžta pas jus, jį paskatininkite – džiaugsmingai girkite, duokite skaniukų, paglostykite ar kartu pažaiskite jo mėgiamu žaislu. Tuomet šis sunkus laikotarpis neturėtų trukti ilgai. Tačiau, jeigu šuniukas supras, kad gali nepaisyti jūsų kvietimo, tai gali tęstis daug ilgiau, ar net tapti blogu įpročiu.

Kitas laikotarpis, apie kurį jums reikia žinoti, vyksta tarp 8 ir 14 mėnesių amžiaus. Šiuo laikotarpiu jaunas šuo gali pradėti bijoti daiktų ir žmonių, su kuriais anksčiau laimingai bendravo. Šis laikotarpis sutampa su lytinės brandos pradžia ir hormonų banga.

Kai tik pastebite beprasidedančias baimės reakcijas, dar kartą peržiūrėkite aprašytus pirmų šuniuko savaičių etapus ir atnaujinkite šuniuko socializaciją. Suteikite jam daug teigiamos patirties naudodami skanėstus, žaidimus ir linksmybes, kad jis įveiktų savo baimes.

Apsvarstykite galimybę lankytis šunų dresūros mokykloje, kad specialistai padėtų toliau mokytis ir suteiktų jums paramą bei konsultacijas dėl bet kokių problemų.