Spalio 12 d., sekmadienį, jau penktus metus iš eilės vyks šunims bei jų augintojams skirtas renginys „Bigbank Match Show“. Šiemet prie renginio prisidėję garsūs žmonės, tarp kurių –Gintarė Gurevičiūtė, Mantas Wizard – sieks atkreipti dėmesį į kasmet vis opesnę problemą – komercinių šunų daugintojų veiklą, sąlygojančią nehumanišką elgesį su gyvūnais, su tuo susijusias šuns sveikatos ir psichikos problemas bei vis didėjantį benamių šunų skaičių. Švietėjišką ir pramoginį renginį, kurį ves Skaiva Jasevičiūtė, organizuoja bankas „Bigbank” ir Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija.

Anot Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos vadovės  Brigitos Kymantaitės, kasmet iš 50 tūkst. atsirandančių naujų šunų net 40 tūkst. yra komercinių šunų daugintojų rezultatas.

„Norime atkreipti gyventojų dėmesį į tai, kad Lietuvoje klesti komerciniai gyvūnų daugintojai, kurių tikslas – kuo didesnis pelnas, pasiekiamas kuo mažiau lėšų skiriant kergiamų gyvūnų bei jų jauniklių sveikatos ir gerovės priežiūrai. Dėl jų kaltės benamių šunų skaičius Lietuvoje yra daug didesnis nei juos norinčių įsigyti žmonių. Ši problema opi visose šalyse, tačiau kitos šalys taiko griežtesnius reikalavimus, taisykles, įstatymus gyvūnų apsaugos atžvilgiu. Kitaip nei Lietuvoje, užsienyje neleidžiama prekiauti gyvūnais turguje ar apskritai veisti neveislinių šunų“, - sako B. Kymantaitė.

Pasak jos, žmonės dažniausiai nori turėti „veislinį“, „madingą“ šunį, kurio kaina pas rūpestingą veisėją yra didelė. Dauguma žmonių nesupranta, iš ko susideda šuns kaina, dėl to augintinius dažnai ir įsigyja iš komercinių šunų daugintojų.   

 

„Atsakingai į šunų veisimą žiūrinčiam veisėjui reikia nemenkų lėšų suteikti keturkojams palankias gyvenimo sąlygas, rūpestingai prižiūrėti – skiepyti, šerti kokybišku maistu, jų tėvams atlikti būtinus genetinius tyrimus, ieškoti fiziškai ir psichiškai sveikos poros kergimui, dėl ko neretai tenka vykti ir į kitas šalis. Daugintojas viso to nedaro. Ir priešingai, investavęs į šuniukų veisimą vos kelias dešimtis litų, juos parduoda gerokai brangiau ir taip pasipelno. Deja, pirkėjai apie tai negalvoja ir mano, kad pelnosi atsakingi veisėjai, nes veisimas nieko nekainuoja, o daugintojai tai daro už mažą kainą“, - pasakoja B. Kymantaitė.

 

Renginio metu vyks edukacinės programos, supažindinančios jo dalyvius su įvairiomis šunų veislėmis, visų veislių šunų konkursas, kuriame tiek veisliniai, tiek neveisliniai šunys galės varžytis įvairiose rungtyse. Komisiją sudarys, Gintarė Gurevičiūtė, magas Mantas Wizard ir šunų dresūros mokyklos „Educated Dog” trenerė Lina Mockutė.

 

Be pagrindinės nominacijos komisija parodos metu rinks ir kitus laimėtojus: „Metų BIG‘uodegį“, „Metų liežuvautoją“, „Holivudo ausytes“, „BIG‘sruogą“, „Auksinį balsą“ ir „Metų šešiakojį“. Kiekvienoje iš papildomų rungčių taip pat nebus griežtų vertinimo kriterijų, tad dalyvauti gali visi norintys, nepriklausomai nuo to, ką sugeba jų keturkojis augintinis.

 

Renginio metu už simbolinę kainą bus galima pažymėti savo augintinį. Tai padaryti norintiems šunų šeimininkas privaloma su savimi turėti šuns skiepų pasą.

 

Renginys vyks spalio 12 d, sekmadienį, 12-16.30 val. Vilniuje, prekybos centro „Akropolis“ aikštelėje. Daugiau informacijos apie renginį >>>>.