LGTAO fotoSpalio 12 d., sekmadienį, prie Vilniaus prekybo centro „Akropolis“ esančioje aikštelėje vyks šunims bei jų augintojams skirtas renginys „Bigbank Match Show“. Jau penktus metus iš eilės vykstančio renginio tikslas – skatinti šunų priežiūros ir globos kultūrą. Šių metų renginyje bus siekiama atkreipti dėmesį į kasmet vis opesnę problemą –komercinių šunų daugintojų veiklą, sąlygojančią nehumanišką elgesį su gyvūnais, jų dauginimą, iš to išplaukiančias šuns sveikatos ir psichikos problemas bei vis didėjantį benamių šunų skaičių. Švietėjišką renginį organizuoja vartojimo paskolų bankas „Bigbank ir Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija.

Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos vadovės  Brigitos Kymantaitės teigimu, šiuo metu Lietuvoje bendra šunų populiacija yra labai didelė: skaičiuojama, kad ją sudaro apie pusė milijono šunų. Pasak jos, kasmet iš 50 tūkst. atsirandančių naujų šunų net 40 tūkst. yra būtent šunų daugintojų rezultatas.

„Daugintojų tikslas – kuo didesnis pelnas, pasiekiamas dauginant į tam tikrą veislę panašius šunis, mažiau pinigų išleidžiant kergiamų gyvūnų bei jų jauniklių sveikatos ir gerovės priežiūrai. Dėl to daug šunų kasmet tampa benamiais arba yra numarinami, nes žmonės negali susitvarkyti su jų elgesio problemomis bei įgimtomis ligomis, kurios yra daugintojų veiklos rezultato pasekmė. Tad renginiu siekiame šviesti visuomenę apie tai, kaip atpažinti daugintoją, ir skatinti rinktis augintinį iš patikimų veislynų, tikėdamiesi, kad sumažinus paklausą, ims mažėti ir pačių daugintojų“, - sako B. Kymantaitė.

Renginio metu vyks edukacinės programos, supažindinančios jo dalyvius su įvairiomis šunų veislėmis. Į renginį kviečiami tik atsakingi veisėjai, kurie supažindins dalyvius su kiekviena veisle, papasakos, kuo ji išskirtinė, kada verta rinktis vienos ar kitos veislės keturkojį. Renginyje taip pat dalyvaus kelios gyvūnų globos organizacijos, su kurių veikla gyventojai bus kviečiami susipažinti.

„Jau penktus metus prisidėdami prie šunų priežiūros ir globos kultūros puoselėjimo, šių metų renginiu siekiame šviesti visuomenę apie tai, kaip pasirinkti augintinį, skatinti nepriimti šio sprendimo spontaniškai. Renginio metu kviesime gyvai susipažinti su skirtingų augintinių veislėmis, sužinoti privalumus ir smagiai praleisti laiką nuotaikingoje visų veislinių ir neveislinių gyvūnų parodoje“, - sako „Bigbank AS“ Lietuvos filialo vadovas Rolandas Norvilas.

 

Renginio dalyvių taip pat laukia pramoginė dalis – visų veislių šunų konkursas, kuriame veisliniai ir neveisliniai šunys galės varžytis įvairiose rungtyse. Be pagrindinės nominacijos komisija, kurią sudarys žinomi Lietuvos žmonės, parodos metu rinks ir kitus laimėtojus: „Metų BIG‘uodegį“, „Metų liežuvautoją“, „Holivudo ausytes“, „BIG‘sruogą“, „Auksinį balsą“ ir „Metų šešiakojį“. Konkurse nebus griežtų vertinimo kreiterijų, tad dalyvauti gali visi norintys, nepriklausomai nuo to, ką sugeba jų keturkojis augintinis.

 

Visi dalyvaujantys konkurse bus apdovanoti renginio rėmėjų „Royal canin“ ir „Pet24.lt“ įsteigtais prizais. Renginio metu  vyks ir šunų ženklinimo akcija. Ši paslauga, paprastai kainuojanti nuo 80 iki 120 litų, čia bus atliekama už simbolinę 30 litų kainą.

 

Registruokis į konkursą nemokamai>>>