Yra daugybė būdų įsigyti šunį. Tačiau tik įsigijimas iš tinkamo šaltinio gali užtikrinti, kad namuose atsiradęs naujas šeimos narys atneš džiaugsmą, o ne nusivylimą ir problemas.

 

Jei veislė jums nesvarbi – jūs tiesiog norite augintinio? Priglauskite benamį gyvūną.

Kasmet savivaldybių gyvūnų kontrolės tarnybose numarinama tūkstančiai benamių šunų. Ir tik dėl to, kad benamių šunų yra daugiau, nei norinčių juos laikyti atsakingų žmonių. Paimdami šunį iš prieglaudos suteiksite antrą galimybę į gyvenimą be namų likusiam gyvūnui. Ten tikrai rasite daug įvairaus amžiaus, dydžio, spalvų, charakterio šunų, nekantriai laukiančių savo tikrojo šeimininko.

Kodėl turėčiau kreiptis į gyvūnų globos organizaciją? Juk internete galiu rasti daug skelbimų apie nemokamai atiduodamus šuniukus. 

Todėl, kad tik organizacija prisiima juridinę atsakomybę dėl atiduodamo gyvūno. Atsakingai savo veiklą vykdanti gyvūnų globos organizacija sąžiningai jums papasakos apie visas šuns gerąsias savybes ir ydas. Šunų savininkai, kurių skelbimus galite rasti internete, dažnai stengiasi kuo greičiau atsikratyti nepageidaujamo prieauglio, išvengti finansinių išlaidų, susijusių su tinkama jauniklių priežiūra, todėl gali elgtis nesąžiningai.

Daugiau informacijos apie šuns pasirinkimą iš prieglaudos rasite čia>>> 

 

Jei esate kurios nors šuns veislės gerbėjas ir entuziastas, tuomet rekomenduojame ieškoti šuniuko su jo tikrą kilmę patvirtinančiais dokumentais.

Veisėjai. Šunų veisimo ir auginamo būdas lemia jų fizinę ir psichinę sveikatą. Jų fizines savybes (spalvą, dydį, kūno sudėjimą) formuoja paveldėta genetinė informacija. Kartu yra paveldimos ir veislei būdingos ligos (pvz., progresuojanti tinklainės atrofija, kelio girnelės, alkūnės, klubo sąnarių displazija ar kitos tam tikrai veislei būdingos ligos) bei fizinės savybės, neatitinkančios veislės standarto. Todėl veisimui turi būti atrenkami tik genetiškai sveiki šunys. Veisimas – tai sudėtingas procesas. Todėl veisti gyvūnus turėtų tik specialių žinių turintis asmuo ir tik su veterinarijos specialistų pagalba.

Ne mažiau svarbi ir aplinka, kurioje jauniklis praleidžia pirmuosius savo gyvenimo mėnesius. 1-8 šuniuko gyvenimo savaitės yra ypač svarbios jo socializacijai ir psichikos stabilumui ateityje. Nuo to priklauso šuns charakteris, santykis su žmonėmis ir kitais gyvūnais. Todėl labai svarbu, kad šiuo laikotarpiu šalia šuniukų būtų žmogus, gerai išmanantis gyvūnų psichologiją ir gebantis užauginti gero charakterio ir stabilios psichikos šunis.

Daugiau informacijos kaip išsirinkti atsakingą veisėją rasite čia>>> 

 

Stop daugintojams! Dažnai, norėdami įsigyti tam tikros veislės šuniuką ir tuo pačiu sutaupyti, žmonės ryžtasi įsigyti šuniuką be kilmės dokumentų internete, turguje ar iš kitų panašių šaltinių. NIEKADA nepirkite šuns iš gyvūnų parduotuvės ar pagal reklamos skelbimus laikraščiuose, internete, nes būtent ten dažniausiai prekiaujama daugintojų šuniukais, kurie laikomi be žmonių meilės, rūpesčio ir netinkamomis sąlygomis, siekiant tik greito uždarbio. 

Daugiau informacijos apie daugintojus rasite čia>>>