Prieš gimstant šuniukams - kalės priežiūra

Šuniukų gerovė turi būti apsvarstyta ir įvertinta dar prieš gimstant šuniukui. Lietuvoje gyvūnų gerovę ir apsaugą reglamentuojantys teisės aktai įpareigoja planuojančius veisti šunis įsitikinti, kad kalė yra visapusiškai sveika ir laikoma jai tinkamomis sąlygomis, nesukeliančiomis streso ar kitokių nepatogumų. Svarbiausia, turėtų būti užtikrinta, kad kalė turi gerą temperamentą, nes jis bus perduodamas jos šuniukams. Jei kalė yra nervinga, nerimaujanti, baili ar agresyvi, tai taip pat bus perduota palikuonims, todėl tokią kalę kergti draudžia gyvūnų augintinių veisimą reglamentuojantys teisės aktai.

Kalių, kurios kentė nuo prastos mitybos, ekstremalių temperatūros sąlygų, psichinės ar fizinės įtampos, šuniukai yra daug labiau linkę turėti elgesio problemų ateityje, todėl kalės priežiūra iki kergimo ir iki šuniukų gimimo yra itin svarbi bei reikšminga. Moksliniai tyrimai rodo, kad jei kalė buvo nuolatos glostoma ir rūpestingai prižiūrima, tikėtina, kad šuniukai bus paklusnesni, labiau emociškai stabilūs ir labiau mylintys žmones. Jei tarp kalytės ir jos savininko yra artimas ryšys, būdama šalia savo žmogaus ji jausis atsipalaidavusi, saugi, bus laiminga, kai savininkas norės paimti ant rankų jos šuniukus. Tai labai svarbu nuosekliam šuniukų vystymuisi. Be to, tą malonų žmogaus prisilietimo pojūtį kalytė perduos ir savo šuniukams.

Tai parodo, kaip svarbu elgtis su savo augintiniais kaip su šeimos nariais, o ne „tik šunimis“, arba - dar blogiau - kaip su pasipelnymo priemone.