Jei svarstote dėl augintinio įsigijimo, apsvarstykite galimybę suteikti namus benamiui šuniui. Benamius keturkojus laikinai globoja gyvūnų globos organizacijos. Prieglaudose yra daugybė išskirtinių mišrūnų su išskirtiniais bruožais, charakteriais ir išvaizda. Svarbiausia - turėti kantrybės ir galbūt jūs pamilsite šuniuką iš prieglaudos.

 

Benamis šuo – paneikime mitus

 

 

Visi benamiai šunys turi elgsenos problemų

Tiesą sakant, kai kurie benamiai šunys iš viso neturi elgsenos problemų. Dažnai į prieglaudas patenka šunys, su kuriais paprasčiausiai neįstengia ir nesistengia susitvarkyti jų šeimininkai. Tai dažniausiai nutinka, kada gyvūnas įsigyjamas neapgalvotai, neįvertinus laiko, kurį reikės skirti augintiniui, savo ar šeimos gyvenimo būdo ir aplinkybių. Taip pat - kai įsigyjamas mažas šuniukas, tačiau jam neskiriama pakankamai dėmesio, neskiriama laiko auklėjimui ir ilgiems pilnaverčiams pasivaikščiojimams, augintis ilgas valandas pasilieka vienas, kol šeimininkas būna darbe. Tokie šunys laikui bėgant bando užsiimti patys savimi, norėdami išblaškyti nuobodulį pastoviai loja, staugia, griaužia įvairius daiktus ir daro kitokią netvarką. Neskyrus pakankamai laiko augintiniui, tai gali nutikti su bet kuriuo, net ir veisliniu, šunimi.

 

Jei šuo turi elgsenos problemų, vadinasi jis yra agresyvus

Nebūtinai. Kaip jau minėjome aukščiau, elgesio problemos gali atsirasti įvairiais būdais ir dėl daugelio priežasčių. Šokinėjimas ant kiekvieno praeivio, lojimas ant žmonių, inkštimas, sukimasis ratu, daiktų naikinimas, kai šuo pasilieka vienas - visa tai gali būti laikoma elgesio problemomis. Tačiau daugelį jų galima pašalinti, jei šeimininkas skiria tam laiko ir dresuoja šunį. Suteikus augintiniui pilnavertį ir atitinkantį jo poreikius gyvenimą, šios problemos išnyksta. Dėl to šunis turėtų įsigyti žmonės, kurie atsakingai apsvarsto galimybę priimti naują šeimos narį, įvertina savo gyvenimo aplinkybes ir nepalieka šuns ilgą laiką vieno, skiria jam reikiamą dėmesį.

 

Benamiai šunys nemoka gyventi namie

Tiesa, kad kai kurie šunys nėra išmokyti gyventi namie. Vis dėlto, dauguma iš jų moka ar yra lengvai išmokomi gyventi namuose net ir po to, kai ilgą laiką praleido būdoje, prie grandinės ar klajodami gatvėse. Svarbu, kad visi, esantys šalia šuns, jį auklėtų, taip pat, nuo pat pirmos dienos įsigaliotų leidimų ir draudimų taisyklės šuniui, ir jų būtų visuomet laikomasi, būtų naudojamos tokios pačios komandos. Įsigijęs mažą šuniuką šeimininkas turi suprasti, kad dėl savo amžiaus jis nemoka elgesio namuose taisyklių, todėl reikia laiko, kantrybės ir pastangų to jį mokant.

 

Benamių šunų niekas nenori, nes jie kelia problemas

Daugelis šunų patenka į prieglaudas ne dėl jų pačių kaltės. Dažniausia priežastis yra ta, kad jų šeimininkai nesugeba ir nesistengia susitvarkyti su šunimi, įsigijo augintinį vedami emocijų, nesusimastydami, kad šuo gali gyventi apie 15 metų ir juo diena iš dienos reikės rūpintis. Dažnai atsitinka taip, kad žmogus pasirenka šunį vien dėl išvaizdos ir nepasidomi, kas padarytų šį ar šios veislės šunį laimingą, ko reikės, kad šuo ir šeimininkas darniai sugyventų, ar pasirinkto šuns aktyvumo lygis atitinka būsimo šeimininko kasdieninį aktyvumą. Kitos, dažnai pasikartojančios priežastys, dėl kurių šunys atiduodami į prieglaudas: išvykimas į užsienį, persikraustymas į kitus namus, alergijos ar laukiamas vaikutis.

 

Išauklėti benamio šuns nebeįmanoma

Visi šunys - tiek veisliniai, tiek mišrūnai, jaunesni ar vyresni - gali būti išauklėjami, tačiau jie gali turėti skirtingas motyvacijas ir kitokius dresavimo tempus. Todėl vieniems gali prireikti ilgesnių užsiėmimų ir kantrybės, nei kitiems.

 

Visi benamiai šunys turi sveikatos problemų

Pasitaiko, kad namų netekę šunys patenka į prieglaudas turėdami sveikatos problemų, nes tiesiog jų šeimininkai nenorėjo ar neturėjo pakankamai lėšų jų gydymui. Visi į atsakingai veiklą vykdančias prieglaudas patekę gyvūnai yra gydomi iki kol pasveiks ir tik tuomet atiduodami į naujus namus.

 

Visi benamiai šunys yra „sugadinti“ ir nebetaps mielais augintiniais

Žinoma, kad ne! Dauguma benamių šunų moka iš naujo prisitaikyti gyventi su kitais žmonėmis ir tampa puikiais šeimos nariais. Žinoma, gali būti ir tokių, kurie turės elgesio problemų. Tačiau suteikus augintiniui pilnavertį gyvenimą, atitinkantį jo poreikius, dėmesį, bei skiriant pakankamai laiko jo auklėjimui, dauguma problemų yra išsprendžiamos.

 

 

Jei nusprendėte įsigyti augintinį iš prieglaudos, nepamirškite gyvūnų globos organizacijos darbuotojo paklausti sekančių klausimų:

 

1.Ar šuo sveikas?

Kiekviena atsakingai veiklą vykdanti organizacija pasirūpina, kad į prieglaudą priimtas benamis gyvūnas būtų apžiūrėtas veterinaro ir turėtų sveikatos pažymą. Jei šuo serga, jūs turite būti išsamiai informuotas apie ligos pobūdį ir gydymą. Pasidomėkite, ar buvo išnaikinti kirminai ir blusos, ar šuo vakcinuotas, kiek laiko buvo stebėta jo sveikata ir elgsena. Gyvūnus privaloma stebėti ne mažiau kaip 14 dienų nuo jų patekimo į prieglaudą. Tai būtina siekiant išvengti užkrečiamų ligų plitimo. Jei gyvūnas serga ir jam neatliktos būtinos veterinarinės procedūros – visą tai galite padaryti ir patys. Tačiau turite įvertinti riziką, nes vidaus ir išorės parazitai, pasiutligė, virusinės ligos gali būti užkrečiamos kitiems gyvūnams ir net žmonėms. Paimdami gyvūną, kuriam nebuvo atliktos jokios veterinarinės procedūros, jūs asmeniškai prisiimate visas rizikas, kurios gali kilti ateityje.

 

2. Ar šuo neturi elgsenos problemų?

Atsakingai dirbančios organizacijos darbuotojai visuomet jus informuos apie šuns elgseną. Jūs turite žinoti, kokios elgsenos problemos būdingos šuniui ir kaip šią elgseną koreguoti.

 

3. Kokioje aplinkoje šuo laikomas?

Atkreipkite dėmesį į aplinką, kurioje laikomas šuo: ar ji pakankamai tvarkinga? Ar laikomasi sanitarijos ir higienos, ar šuo turi dažną kontaktą su žmonėmis?

 

4. Ar organizacijos darbuotojai domisi, kokiomis sąlygomis bus laikomas šuo?

Atsakingos organizacijos darbuotojai visuomet pasidomės, kokiomis sąlygomis bus laikomas šuo, įsitikins, kad esate pasirengęs įsigyti šunį ir stengsis jums pasiūlyti kuo tinkamesnį gyvūną, atitinkantį jūsų gyvenimo būdą. Gali būti, kad pamačius prieglaudos šunis, išgirdus jų istorijas, pajusite gailestį, norą padėti. Nepasiduokite emocijoms! Organizacijos darbuotojai turėtų jus paskatinti ramiai viską apsvarstyti, o ne įsigyti šunį iš karto, tiesiog iš gailesčio.

Sutikite - juk šunys verti šeimininkų, kurie yra pasirengę jais tinkamai pasirūpinti visą likusį gyvenimą!

 

Čia rasite gyvūnų globos organizacijų/prieglaudų kontaktus, kur galite rasti savo augintinį>>>