Pagaliau šuniukas, kurio taip seniai troškote ir atsakingai rinkotės, yra jūsų namuose. Dabar jūsų tikslas yra ne tik paruošti saugią ir malonią aplinką augintiniui, kur jis augs, žais, valgys, miegos ir krės išdaigas, bet, svarbiausia, - toliau tęsti šuniuko socializaciją, kad jis taptų puikiu jūsų šeimos augintiniu ir saugių šunimi žmonių aplinkoje.

Socializacijos laikotarpis turi prasidėti tik šuniukui gimus. Štai kodėl yra svarbu rinktis šuniuką iš atsakingų ir profesionalių veisėjų, kurie užtikrintų, kad jūsų augintinis gautų šią gyvybiškai svarbią patirtį pirmosiomis savo gyvenimo savaitėmis iki patenkant į jūsų namus.

Ankstyva šuniukų socializacija ir mokymas yra nepaprastai svarbūs ir lemia jūsų šuns vystymąsį. Atlikti moksliniai tyrimai rodo, kad reikšmingiausias socializacijos periodas šuniukams yra iki 12 savaičių (3 mėnesių) amžiaus. Ką jūs darysite ar ko nedarysite tuo metu, nulems jūsų šuns elgesį visam jo likusiam gyvenimui. Tinkamai socializuotas ir išauklėtas augintinis tampa puikiu šeimos nariu, geru kompanjonu laisvalaikiui leisti ir saugiu šunimi visuomenei. Jis nėra nei bailus, nei agresyvus ir lengvai pritampa žmonių kasdieniniame gyvenime.

Reikiamu metu socializacijos nepatyręs šuo yra sunki ir nepageidaujama atsakomybė šuns savininkui. Tokie šunys dažnai elgiasi agresyviai dėl patiriamų baimių, nesaugumo jausmo įvairiose gyvenimiškose situacijose, puola pjautis su kitais šunimis, juos yra sunku dresuoti. Tokius šunis tampa nepatogu ir nesaugu vesti pasivaikščioti, sudėtinga leisti kartu laisvalaikį, jie tampa nemalonūs aplinkiniams ir kelia žmonių pasipiktinimą. Nesocializuoti šunys sunkiai arba visiškai nesugeba prisitaikyti prie naujų situacijų ir dažnai paprasta rutina, tokia kaip apsilankymas pas veterinarą, tampa košmaru ne tik pačiam šuniui ir jo savininkui, bet ir visiems aplinkiniams. 

Jei nenorite leisti, kad tai atsitiktų jums ir jūsų augintiniui, pradėkite dirbti ir bendrauti su savo naujuoju augintiniu jau DABAR!

Šis skyrelis yra dar kūrimo stadijoje. Bet nepamirškite reguliariai čia užsukti ir susipažinti su vis naujai pateikiama informaciją ir patarimais naujiesiems šunų savininkams. Sekti naujai atsirandančią informaciją galite prisijungę prie mūsų Facebook paskyroje „NoriuŠuns.lt“.