Smalsumas

Šios savaitės yra labai svarbios šuniuko smegenų vystymuisi. Dabar šuniukai yra smalsiausi ir siekia bendrauti su žmonėmis, bet tuo pat metu pradeda formuotis jų įgimtas baikštumas. Šis baikštumo augimas yra laipsniškas procesas, kuris vyks keletą ateinančių savaičių, todėl dabar pats laikas supažindinti juos su įvairiais vaizdais, garsais, žmonėmis, bei su dar daugiau įdomių žaislų ir patirčių. Tai galiausiai nulems, kaip gerai socializuotas užaugs šuniukas. Kai kurioms jautresnėms veislėms šis baikštumo didėjimo ir pavojaus vengimo procesas prasideda anksčiau ir sparčiai auga. Todėl svarbu šiuo laikotarpiu jautresnių veislių atstovams sudaryti galimybę pažinti kuo daugiau skirtingų dalykų, garsų ir daiktų. Mažiau jautrioms veislėms būdingas vėliau atsirandantis pavojaus veiksnių vengimas, todėl galima šiek tiek ilgiau užsiimti šiomis užduotimis.

Kad galėtumėte susidaryti bendrą vaizdą, bus naudinga žinoti, kad pavojaus vengimo laikotarpis vilkams (kurie turi bendrus protėvius su mūsų šunimis) prasideda sulaukus maždaug 2,5-3 savaičių amžiaus. Šunims jis prasideda maždaug 7 savaičių amžiaus. Vokiečių aviganiui (viena iš jautresnių veislių) jis prasideda maždaug 5 savaičių, o Labradoro retriveriui (viena iš mažiausiai jautriausių) jis gali prasidėti net 10 savaičių amžiaus. Šie duomenys yra apytikriai, nes kiekvieno šuns, kaip atskiro individo laikotarpis bus vis kitoks. Tačiau tai parodo, kaip sunkiai jūs turėsite dirbti šias dvi savaites!

Tai pats laikas pradėti mokyti šuniuką jaustis laimingam būnant atskirai nuo jo vados ir dar labiau suartinti ryšį su žmonėmis.