Pasisveikinimas.

Trečiąją savaitę šuniukai atanka. Regėjimas iš pradžių būna miglotas, tačiau šuniukas jau gali matyti judančius objektus, nors gali nepastebėti nejudančių objektų. Jis taip pat pradeda girdėti, kas vyksta aplink jį. Tai laikas, skirtas supažindinti šuniuką su vaizdais ir garsais. Viskas, ką jis dabar mato ar girdi, ateityje bus suvokiama kaip įprastas, neigiamų emocijų nekeliantis dalykas.

Šuniuką gali gąsdinti netikėti garsai, bet, kadangi jo baimės reakcija dar nėra visiškai išsivysčiusi, jis greitai grįš į normalią būseną. Būtent dabar šuniukas turėtų išmokti tinkamai reaguoti į nepavojingus įvykius ir daiktus. Kai jis taps suaugusiu šunimi, reaguoti į naujas patirtis išvengiant baimingos reakcijos jam bus daug sunkiau, todėl dabar – pats laikas tai padaryti.

Šią savaitę šuniukas taip pat pradeda suprasti savo socialinę grupę. Jis mokosi atpažinti savo motiną ir kitus vados šuniukus, taip pat pripažinti žmones kaip dalį savo šeimos. Tai laikotarpis, kai prasideda prisirišimo procesas. Tai yra geras laikas pradėti šuniuką supažindinti su kitais namuose laikomais gyvūnais (kitais skiepytais šunimis ir katėmis, jei jų turite) ir žmonėmis (įskaitant vaikus), kuriuos jūs norite, kad šuniukas laikytų savo šeimos nariais, jei iki šiol jų nebuvo aplinkui. Iš pradžių tai turėtų vykti ramiai, leidžiant jiems tik vaikščioti aplink šuniukų guolį. Kadangi skirtingi bei skirtingų veislių šuniukai vystosi skirtingai ir savu greičiu, tai geriau supažindinti su naujais dalykais per anksti, nei per vėlai. Nuovoka vystosi greičiau, nei reakcija, dažnai jie išmoksta tam tikrų dalykų gerokai ankščiau, nei suvokia tai darantys.

Pastaba: Su šuniuku nereikia supažindinti smulkių gyvūnų, pvz., triušių, jūrų kiaulyčių, žiurkėnų ir pan. Nereikia mokyti šuns, kad tai yra jo socialinė grupė ir jis turėtų rodyti žaismingą elgesį jų atžvilgiu. Kai jūsų šuo suaugs ir jam patiks žaisti su jūsų žiurkėnu, žiurkėnas tikrai tuo nesimėgaus! Vietoje to jūsų šuniukas turi išmokti ignoruoti tokius gyvūnus.